One Life
  • ua
  • ru

Історія започаткування балету

Одним із найстаріших жанрів танцю, а також рахується основою усієї хореографії — класична хореографія ( балет). Чому так , зараз поясню. Виник класичний танець ще в 15-16 столітті, хоч деякі джерала говорять, що це відбулось ще раніше, а саме в часи існування Стародавнього Єгипту і Греції, а так це чи ні на 100 % звичайно ніхто незнає. А перші згадки які залишились на сьогоднійшній день, стосуються саме 15 ст., і Італії , в 17 столітті балет зародився в Санкт- Петербурзі так чином дістався і території України, але в нас він почав своє існування дещо пізніше, в 18 столітті українці могли спостерігати лише аматорів( любителів) цього жанру, а от у 19ст. на наших сценах вперше вийшли повноцінні і професійні балетні постановки , під назвою, - “ Есмеральда” та “ Жізель”, вони існують і сьогодні, хоча навряд чи в тому ж вигляді що були 100 років тому назад, адже в світі балету також відбувається постійна модернізація.

Неможливо не згадати і про Францію, яка створила мову для класичного балету, якою на уроках класичної хореографії викладачі, балетмейстери і танцюристи спілкуються й зараз. А саму технічну частину і побудову уроку створила Агрипина Ваганова, по її специфіці як в Україні так і закордоном досі проводяться уроки в балетних класах.

Класична хореографія — яка вона сьогодні?

А тепер про балет , - яким він є сьогодні. Насамперед балет — це вже готовий продукт, а сама підготовка до нього називається — класичною хореографію. Балет — це готова вистава із продуманою послідовністю рухів і картин, поставлений на певну історію, а той книгу. Балетом раніше насолоджувались лише в театрах, та зараз ми можемо його споглядати по телевізору чи в інтернеті за чиїмись попередніми записами із того ж театру, але ті хто хоча б раз у своєму житті побував в театрі і дивився балетну виставу там, вам скаже що нічого так не красить балет як театр, бо там неймовірна атмосфера, тому всім радила хоча б раз побувати.

Окрім стандартних класичних труп та балетних шкіл сьогодні є ще зовсім нове поняття, таке як - балетна танцювальна студія, де вивчають не лише звичний для всіх балет , але й інші наближені до класичного танцю стилі.

Вся правда про заняття класичним танцем

Класична хореографія — це дуже важка наука, я її саме так називаю, бо вивчити терміни яких там дуже багато — це напевно найлегше зі всього що входить до класики, найскладнішим є її практична частина. Складність її полягає в тому, що підсилу вона лише витривалим, сумлінним і старанним дітям, адже відсотків 90 із всіх найвідоміших зірок балету, відмовились свого часу від повноцінного дитинства, проводивши по декілька годин в балетних залах, сиділи на постійних дієтах , а потім ставши балеринами і балерунами в трупах при театрах — відмовились від молодості і створення сім'ї, і лише 10% із відомих танцюристів прийшли в балет вже у зрілому віці, тобто після 18 років, але і такі випадки бувають, хоч це рідкість, бо зазвичай цьому мистецтву починають вчитись із раннього дитинства. Тому усі хто мріють пов'язати своє життя із професійним балетом , або мріють віддати в балетні школи своїх дітей, подумайте впершу чергу чи вам і їм це під силу морально і фізично.

Але якби там не було, класичний балет був, є і буде королем усіх танців, а вибір завжди залишається за вами.)

  

Коментарі (0)
Отменить Залишити коментар