One Life
 • ua
 • ru

Які бувають види танців ?

Насправді видів та стилів танців існує дуже багато і через це в багатьох виникають проблеми із вибором танцювального напрямку, і зараз ми з цим спробуємо розібратись.)

Насамперед танці поділяються на такі види, як:

 • Сучасні
 • Народні
 • Класичні
 • Бальні
 • Естрадні

В склад кожного виду, входять також і стилі танців, деякі з них мають величезну кількість, деякі зовсім не багато.

Досить часто люди ті які не дуже добре знаються на танцях путають між собою один вид із іншим, найчастіше це трапляється із бальною та класичною хореографією, чому так ? Також часто я чую від потенційних клієнтів. Що бальна хореографія – це класика, ні, вони не мають на увазі «класику жанру». Це абсолютно помилкове твердження, тому що бальний танець – це бальний танець, а от балет – це класична хореографія, напевно через те що балет і бал у людей асоціюється з одним і тим же.

Бальна хореографія – називається так від слова «бал», тому що до цього виду танцю відносяться декілька стилів вальсу, а вальс, як нам відомо танцювали з давніх давен на балах.  А балет – виконується лише на сценах театрів, і ніколи не виконувався на балах, тому це абсолютно 2 різні види танців, які абсолютно між собою не схожі, а ні за технікою, а ні за лексикою, а ні за концертними костюмами і тим паче не за музичним супроводом.

До виду сучасних танців входить найбільше стилів, адже постійно той список поповнюється все новими і новими стилями. Про народні і так зрозуміло, адже в кожної нації є свій національний танець, тому скільки існує народів стільки ж існуватиме і народних танців. Бальні танці також мають досить широкий стильовий вибір, естрадна та класична хореографія – це зазвичай хореографія одного стильового жанру , який співпадає із назвою виду.  

Які є стилі танців і до яких видів танців вони відносяться?

І так в чому ж різниця між стилем та видом танцю ? Вид – це поняття широке, яке зазвичай має ще як мінімум декілька підвидів танцю, а от кожен танцювальний стиль – це хореографія яка наповнена технікою виконання , яка притаманна лише цьому стилю і ніякому іншому.

Види танців і які стилі до них входять :

 • Народний : болгарський, український, російський, сербський та ще безліч інших…
 • Класичний : класична хореографія (балет), демі класика.
 • Естрадний : будь-який із інших стилів в естрадній обробці, танець виконується лише під естрадний вокал.
 • Бальний : поділяється на стандарт та латиноамериканські. Стандарт – повільний та швидкий вальс, фокстрот, квікстеп, танго, віденський вальс. Латиноамериканські – ча ча ча, румба, пасадобль, джайв, самба.
 • Сучасний : джаз фанк, контемпорарі, модерн, джаз, джаз модерн, тверк, вог, хіп хоп, стріт джаз, брейк данс, та багато інших.

Чим потрібно керуватись при виборі виду чи стилю танцю

Звичайно що впершу чергу, керуйтесь своїми вподобаннями, адже в нас щось виходить добре лише тоді коли нам це справді подобається і ми робимо це з великим задоволенням, так само й в танці.

І лише потім тільки зверніть увагу на ваші фізичні можливості. Зовсім не давно почали існувати альтернативні заміни того чи іншого стилю, наприклад : для непрофесіоналів але бажаючих освоїти класичний балет в дорослому віці, коли вже пізно займатись професійно прийшов боді балет або як його ще називають – балет для дорослих.  Хорошою альтернативою для бальної хореографії стала соціальна хореографія,  яка включає в себе : танго, сальсу, кізомбу, бачату та інші танці.

Тому як вив же зрозуміли, обрати сьогодні вид танцю дуже просто, але якщо ви самі не знаєте щоб хотіли вивчати, а танцювати таки хочеться, то спробуйте декілька стилів танцю, після чого точно віднайдете свій напрямок.

Танцюйте в будь-якому віці, вивчайте різні стилі, вдосконалюйтесь і обов'язково отримуйте задоволення!))