One Life
  • ua
  • ru

Що таке джаз, модерн, джаз модерн

Танець джаз – це найстаріший із усього переліку вид хореографії. Танцюють його як можна здогадатись , під джазову музику або музику з такими мотивами. Jazz dance виник пізніше ніж музика в цьому стилі, для того щоб було зручніше рухатись в джазі придумали спеціальне взуття, яке і назвали джазовками, як чоловічий так і жіночий варіант цього взуття між собою зовсім не відрізняється, оскільки в джазі досить часто зустрічаються вистукування,фляки, степові частини, у взуття є невеличкий широкий каблук. Колись цей танець можна було зустріти в публічних закладах харчування із живою джазовою музикою, де всі бажаючі могли потанцювати джаз для свого задоволення, на той час танець не носив ніякої назви лише згодом йому надали широкого значення і внесли до стилів і різновидів хореографії. Свій початок , як недивно джаз бере із Африки. Звичайно, що сьогодні вже важко впізнати в нинішньому джазі той старий,самобутній джаз, до речі колись джаз виконувався в парах, але ця тенденція не збереглась, на сьогоднішній день jazz виконується сольно або ж в групах але аж ніяк не в парах. Якщо колись танець джаз виконували при паркеті , низько, майже не відриваючи ніг, то в теперішніх джаз балетах ми можемо зустріти : високі батмани (кидки ніг), безліч технічних поворотів і навіть акробатичні елементи.

Танець модерн – це вид хореографії який виник завдяки класичній хореографії, вся база із стилю танцю модерн складається з балетної бази.  Стиль модерн несе в собі чіткі лінії рук і ніг , усі класичні позиції виконуються так само як і в балеті, лише в деяких моментах зустрічаються паралельні а не розвернуті лінії. Що стосується форми одягу і костюмів,взуття в яких  танцюють modern dance то тут немає якихось певних зобов’язань, модерн любить легкість і простоту, якомога більшу близькість до природи , тому частіше за все танцюється модерн босим або в пів чешках які закривають лише пальці ніг. Музикальний супровід у модерну зазвичай дуже лаконічний і простий, це може бути один музикальний мотив від початку до кінця, або ж навпаки із різкими неочікуваними переходами , також це може бути вокальний супровід без музики або ж звуки природи, чи звуки лише одного музикального інструменту.

Джаз модерн , як ви вже могли здогадатись це сукупність двох стилів – джазу і модерну, тому він з’явився дещо пізніше, виконання цього жанру танцю майже не відрізняється від модерну, джазу в ньому значно менше.

Танцювальна школа в якій є модерн, обов'язково повинна мати на уроках частину класичного екзерсизу, а в ідеалі було б щоб для класики відводився окремий урок, тому що тільки тоді танцюрист може ідеально виконувати модерн, коли володіє базою класичного балету. 

На чому основується jazz modern

Для того щоб цей стиль хореографії виглядав на висоті, танцівники повинні повністю володіти своїм тілом, мати хорошу розтяжку, пластику, стрибок та координацію. Хоч джаз модерн і переродився з балету та відноситься він до сучасної хореографії, тому імпровізація тут також має місце як і всіх інших сучасних вуличних танцях. Окрім цього почали своє існування і так звані джаз балети або jazz modern балети які здобули за досить короткий час не меншої популярності ніж класичні балети які існують вже декілька століть. Джаз модерн балет будується точно так сам як і звичний для нас класичний, на сюжетній лінії, досить часто модернізований балет перетанцьовує на свій лад вже готові старі класичні балети.

Який за характером  джаз модерн та хто його танцює

Досить часто батьки приводячи дітей до танцювальних студій чи шкіл, хочуть для своєї дитини обрати сучасний напрямок, який би включав в себе користь для осанки, ніг, розтяжку і водночас був би цікавим для дитини, але був би без всяких «дригалок»  і  гучної і агресивної музики, джаз модерн або просто модерн ( за звичай це одне й теж саме) і являється таким стилем. Що стосується самих танцівників, то звичайно що дівчаток більше в групах такого напрямку ніж хлопчиків, але це абсолютно стиль яким можуть займатись абсолютно всі. Початківцям даватиметься джаз модерн важкувато, тому б я радила перед цим позайматись хоча б трішки класичною хореографією і стретчінгом.

       

Коментарі (0)
Отменить Залишити коментар